Pięć medali przywieźli mazowieccy zawodnicy z Głuchołaz, gdzie 16 i 17 marca odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików. Złote medale wywalczyli Jakub Kultys (Hubertus Zalesie Górne) - młodzik starszy - oraz zespół młodziczek starszych Mazowsza Teresin (Oliwia Dylik, Agata Michałowska i Alicja Zygmunciak). Drugie miejsce w kategorii młodzików starszych zajął zespół Orkana Żoliborz Warszawa (Antoni Damięcki, Michał Dybczyński i Kacper Gotkowski).

fot. R. Marcinkiewicz

10 marca Kolegium Sędziów WMZŁ przeprowadziło kurs doszkalający dla sędziów z naszego Okręgu. Zajęcia dzieliły się na część teoretyczną i praktyczną. W czasie warsztatów omówiono normy regulaminu łucznictwa i ich interpretacje, zilustrowane prawdziwymi sytuacjami, które wydarzyły się na zawodach krajowych i międzynarodowych. 

10 marca w Ożarowie Mazowieckim rozegrano I Rundę 5. Pucharu Ożarowianki Masters. Udział wzięło 34 zawodniczek i zawodników. W piątym roku organizowania zawodów na impreza stałą się już w pełni ogólnopolska. Przyjechali łucznicy nie tylko z okolic Warszawy, ale również z innych województw: dolnośląskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, podkarpackiego i śląskiego. Tradycyjnie, na zawodników czekał poczęstunek, miłą atmosfera, a na zakończenie: minibiesiada.

(Najlepsi - od lewej do prawej - zawodnicy w kategorii mężczyzn; foto: facebook.com/mklstrzala)

161 zawodniczek i zawodników z Polski i Ukrainy rywalizowało 2 i 3 marca w, organizowanym przez LKS Mazowsze Teresin, 10. Memoriale Karola Hibnera.

23 i 24 lutego krajowa czołówka łucznicza rywalizowałą w Wilkowicach o tytuły Halowych Mistrzów Polski na rok 2019. Reprezentanci mazowieckich klubów zdobyli łącznie pięć medali, dwa srebrne i jeden brązowy.

źródło: facebook.com/klubluczniczy

I runda Pucharu Warszawy, cyklu zawodów dla kadetów, młodzików starszych, młodzików, dzieci starszych i dzieci, została rozegrana 16 i 17 lutego w Szkole Podstawowej nr 60 w Warszawie. Poniżej przedstawiamy kompletne wyniki imprezy.