Od 16 do 18 września w Legnicy rozgrywano kolejną edycję Międzynarodowych Mistrzostw Polski Masters. Mazowszanie z tej imprezy wrócili z dziewięcioma medalami, w tym czterema złotymi. 

18 września rozegrano drugą, jesienną rundę tegorocznych zawodów terenowych dla najmłodszych kategorii wiekowych. Mimo niezbyt zachęcających prognoz pogody aura pozwoliła na sprawne rozegranie zawodów. Na koniec zawodów dokonano podsumowania cyklu i wręczono nagrody za klasyfikację całego cyklu. 

Sandra Jankowska (MKŁ Strzała Warszawa) indywidualnie oraz ŁKS Kompania Łucznicza Nowy Dwór Mazowiecki (Marcin Affek, Tomasz Sałata i Włodzimierz Żuk) zespołowo wywalczyli tytuły Wicemistrzów Polski na Rok 2022 w dywizji łuków bloczkowych.

grafika: http://defmarpolice.pl

Ewa Sobieraj (Marymont, RW), Monika Żurko (Marymont, RWU21), Weronika Wójcik (ŁKS Radom, RWU18), Marcin Miłecki (Strzała, RM), Jerzy Sputo (Marymont, RMU21) i Karol Bartoszek (Drukarz, RMU18) wywalczyli złote medale Otwartych Mistrzostw Mazowsza, zawodów rozegranych 10 września na torach KS Ożarowianka Ożarów Mazowiecki w Kaputach.

O pięć krążków krajowego czempionatu powiększył się w niedzielę dorobek łuczników z Mazowsza. Po raz kolejny multimedalistą Mistrzostw Polski był Kacper Sierakowski z Łuczniczego Marymontu Warszawa, który w sumie wywalczył trzy medale: złoty zespołowo, srebrny indywidualnie i srebrny w zespole mieszanym. Brąz wywalczyły zawodniczki LKS Mazowsze Teresin, a także Piotr Starzycki (Łuczniczy Marymont) – indywidualnie.

fot. archery.pl

20 i 21 sierpnia w Mękarzowie rozegrano rywalizację o tytuły Mistrzów Polski w konkurencjach terenowych według zasad WA. Zawodnicy z Warszawy i okolic zdominowali przebieg zawodów i wyjechali z pokaźnym dorobkiem medalowym.

https://www.facebook.com/ania.junczyk.paczuska

30 i 31 lipca Kraków gościł łuczniczki i łuczników rywalizujących o tytuły mistrzów Polski w kategorii młodzieżowców. W klasyfikacji województw Mazowsze wywalczyło drugą lokatę. W klasyfikacji klubowej na drugim miejscu Stowarzyszenie Łuczniczy Marymont Warszawa, dzisiąte miejsce – LKS Mazowsze Teresin, miejsce dwunaste – MKŁ Strzała Warszawa, miejsce dwudziestepierwsze – ŁKS Radom z Radomia. Bilans medalowy: 7 (3 srebrne, 4 brązowe).

https://www.facebook.com/LuczniczyMarymont & Roman Sputo

Pierwsze miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej wywalczyli Mazowszanie podczas rozegranych od 22 do 24 lipca LXXI Mistrzostw Polski Juniorów. Na łódzkim welodromie pierwsze miejsce w klasyfikacji klubów wywalczyło Stowarzyszenie Łuczniczy Marymont z Warszawy, piąte miejsce zajął LKS Mazowsze z Teresina, a na 14 miejscu sklasyfikowano KS Hubertus z Zalesia Górnego. Zawodnicy województwa mazowieckiego zdobyli w sumie 6 medali, z czego 3 z najcenniejszego z kruszców.

fot. https://www.facebook.com/LuczniczyMarymont

Cztery indywidualne medale wywalczyli juniorzy młodsi z Mazowsza podczas rozegranych od 14 do 17 lipca w Krakowie zawodów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich oraz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.  Tytuł Wicemistrza Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich Małopolska 2022 zdobył Karol Bartoszek (Drukarz), tytuły Drugich Wicemistrzów wywalczyli Weronika Wójcik (ŁKS Radom) oraz Jan Bieniak (Łuczniczy Marymont). Tytuł Wicemistrzyni Polski Juniorów Młodszych na rok 2022 w konkurencji Runda 720 zdobyła Weronika Wójcik.

fot. https://www.facebook.com/LuczniczyMarymont

9 i 10 lipca w Skorkowie rozegrano III Rundę Pucharu Polski w Łukach Bloczkowych i Barebow. Jak zawsze nie zawiedli oczekiwań zawodnicy mazowieckich klubów i trenujący na Mazowszu: wielokrotnie stawali na podium.

fot. https://www.facebook.com/ania.junczyk.paczuska