Podczas rozegranych w dniach 10–11 marca w Zamościu Halowych Mistrzostw Polski Juniorów oraz Halowych Mistrzostw Polski Młodzieżowców zawodnicy mazowieckich klubów dziesięciokrotnie stawali na podium. 

Złoty medal w konkurencji zespołowej juniorek (łuk klasyczny) wywalczyły Kamila Napłoszek, Aleksandra Paczuska, Magdalena Zając i Maja Zdulska, zawodniczki Stowarzyszenia Łuczniczy Marymont.

Cztery medale srebrne zdobyli łucznicy klasyczni:

  • Piotr Starzycki (Marymont) w indywidualnej rywalizacji juniorów;
  • Piotr Starzycki, Antoni Powała i Karol Byzdra (Marymont) w zespołowej rywalizacji juniorów;
  • Natalia Skrok, Joanna Świerżewska, Agnieszka Grądzik i Marta Narloch (Mazowsze Teresin) w zespołowej rywalizacji juniorek;
  • Ludwik Pietrusiński, Michał Zalewski, Piotr Sawicki i Mateusz Sapiej (Marymont) w zespołowej rywalizacji młodzieżowców.

Pięć medali brązowych zostało wywalczone przez:

  • Małgorzatę Maciągowską (Mazowsze) – konkurencja indywidualna kobiet (łuk klasyczny) w kategorii młodzieżowiec;
  • Michała Chojnackiego (Mazowsze) – konkurencja indywidualna mężczyzn (łuk bloczkowy) w kategorii młodzieżowiec;
  • Michalinę Retman i Jakuba Szymańskiego (Drukarz Warszawa) – konkurencja zespołów mieszanych (łuk klasyczny) w kategorii junior;
  • Julię Gajdę i Arkadiusza Jeznacha (ROKIS Radzymin) – konkurencja zespołów mieszanych (łuk klasyczny) w kategorii młodzieżowiec;
  • Adama Wytrykusa, Arkadiusza Jeznacha i Pawła Gołębiewskiego (ROKIS) - konkurencja zespołowa mężczyzn (łuk klasyczny) w kategorii młodzieżowiec.

Na uwagę zasługują również:

  • V miejsce – Kamila Napłoszek (Marymont) – juniorki, łuk klasyczny, indywidualnie;
  • VI miejsce – Jarosław Królik (ROKIS) – młodzieżowcy, łuk bloczkowy, indywidualnie;
  • VII miejsce – Natalia Skrok (Mazowsze) – juniorki, łuk klasyczny, indywidualnie;
  • VII miejsce – Marek Szymański (Drukarz) – młodzieżowcy, łuk klasyczny, indywidualnie;
  • VIII miejsce – Aleksandra Bukowska (Sokół Radom) – juniorki, łuk klasyczny, indywidualnie;
  • VIII miejsce – Adam Wytrykus (ROKIS) – młodzieżowcy, łuk klasyczny, indywidualnie;
  • IX miejsce – Aleksandra Paczuska (Marymont) – juniorki, łuk klasyczny, indywidualnie;
  • IX miejsce – Marymont (Kamila Napłoszek i Piotr Starzycki) – zespoły mieszane juniorów, łuk klasyczny;
  • X miejsce – Dominik Kozłowski (Mazowsze) – juniorzy, łuk klasyczny, indywidualnie;
  • X miejsce – Magdalena Zając (Marymont) – juniorki, łuk klasyczny, indywidualnie;
  • X miejsce – Piot Sawicki (Marymont) – juniorzy, łuk klasyczny, indywidualnie.

zdjęcie: facebook.com/LuczniczyMarymont