5 i 6 września w Legnicy przeprowadzono Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Bloczkowym i Barebow. Wystartowali reprezentanci Stowarzyszenia Łuczniczy Marymont Warszawa, MKŁ Strzałą Warszawa i KS Ożarowianka Ożarów Mazowiecki. Wrócili z siedmioma medalami!

Zespół MKŁ Strzała (Kamil Gil, Michał Jankowski, Marta Kisielewska i Marcin Miłecki) wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Polski. W finale pokonał zawodników Łuczniczego Marymontu (Dariusz Gawryś, Stanisław Junczyk, Anna Paczuska).

Łuczniczy Marymont wywalczył natomiast mistrzostwo w konkurencji zespołów mieszanych. W składzie strzelali Anna Paczuska i Dariusz Gawryś. W tej konkurencji Strzała zajęła trzecie miejsce i zdobyłą medal brązowy. Strzelali Marta Kisielewska i Michał Jankowski.

W konkurencji zespołów w łucznictwie bloczkowym na piątym miejscu zakończyli rywalizację zawodnicy Ożarowianki: Michał Barański, Tomasz Nawrocki i Włodek Żuk.

Indywidualnym Mistrzem Polski na rok 2020 (barebow) został Dariusz Gawryś (Marymont), a tytuł Drugiego Wicemistrza Polski wywalczył Marcin Miłecki (Strzała). Tuż za podium (5. miejsce) sklasyfikowano Kamila Gila (Strzała).

Drugą Wicemistrzynią Polski na rok 2020 (barebow) jest, z kolei, zawodniczka Marymontu, Anna Paczuska. Piąte miejsce wywalczyła Marta Kisielewska (Strzała).