W miniony weekend w Żywcu odbyły sie XXXV Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w łucznictwie, w których wystartowali zawodnicy czterech klubów z okręgu mazowieckiego: z najliczniej reprezentowanego Stowarzyszenia Łuczniczy Marymont, z LKS Mazowsze Teresin, z KS Drukarz oraz z ŁKS Radom.

Najcenniejszy medal złoty i tytuł mistrzowski wywalczył zespół Marymontu w składzie: Piotr Starzycki, Michał Zalewski, Mateusz Sapiej oraz Karol Byzdra.

Wicemistrzynią Polski w zmaganiach indywidualnych została Małgorzata Maciągowska z Mazowsza Teresin. Brązowe medale w kategorii mężczyzn wywalczyli stając na jednym stopniu podium dwaj zawodnicy SŁ Marymont - Michał Zalewski i Piotr Starzycki. Kolejny brąz zdobył mikst Marymontu - Kamila Napłoszek i Piotr Starzycki. Także zespół pań z Marymontu - Kamila Napłoszek, Magdalena Zając, Aleksandra Kwiecień - wywalczył medal brązowy.

Na piątym miejscu stanął przy podium zespół pań z LKS Mazowsze w składzie: Małgorzata Maciągowska, Agnieszka Grądzik, Marta Narloch. Indywidualnie na miejscu V zakończył zawody Jakub Szymański z KS Drukarz.

Ponadto, w finałowej ósemce zakończył rywalizację mikst LKS Mazowsze Teresin - Małgorzata Maciągowska i Michał Kołodziejski.

W klasyfikacji klubowej Stowarzyszenie Łuczniczy Marymont zajęło miejsce III a LKS Mazowsze Teresin miejsce IV. Wywalczone przez zawodników trzech mazowieckich klubów punktowane miejsca złożyły sie na zwycięstwo mazowieckiego w klasyfikacji województw, z łączna liczbą 203 punktów. Mimo trudnego dla sportu roku, zawodnikom i trenerom udało sie wiele wypracować, co bardzo cieszy, zwłaszcza że kategoria młodzieżowca jest w systemie sportu kwalifikowanego niezwykle ważna. Gratulujemy!

fot. facebook.com/lucznictwonamazowszu