Z dwunastoma medalami wrócili z XXXVI Halowych Mistrzostw Polski zawodnicy z mazowieckich klubów. Trzy medale złote, dwa medale srebrne i aż siedem medali brązowych, a do tego jeszcze osiem lokat w pierwszych ósemkach – tak w skrócie można przedstawić rezultat udanych zawodów, które zostały rozegrane w dniach 23–25 lutego w Wilkowicach pod Bielsko-Białą.

W konkurencji indywidualnej tytuł Halowej Mistrzyni Polski na rok 2018 wywalczyła Małgorzata Sobieraj, zawodniczka KS PTG Sokół Radom (łuk klasyczny kobiet).
Wicemistrzostwo Polski w konkurencji łuczniczek bloczkowych zdobyła Joanna Austyn-Gawryś, ze Stowarzyszenia Łuczniczy Marymont z Warszawy.
Brązowe medale wywalczyli:

• Aleksandra Paczuska (Łuczniczy Marymont) – łuk klasyczny,
  • Marcin Affek (Łuczniczy Marymont) – łuk bloczkowy,
  • Kacper Sierakowski (Łuczniczy Marymont) – łuk klasyczny.

Miejsca w pierwszych ósemkach poszczególnych klasyfikacji indywidualnych zajęli ponadto:

• Jakub Szymański (KS Drukarz Warszawa) – łuk klasyczny,
  • Kamila Napłoszek (Łuczniczy Marymont) – łuk klasyczny,
  • Małgorzata Maciągowska (LKS Mazowsze Teresin) – łuk klasyczny.

W konkurencji zespołów mieszanych (łuk klasyczny) tytuł Mistrza Polski wywalczyli zawodnicy Łuczniczego MarymontuKamila i Sławomir Napłoszkowie. Na najniższym stopniu podium stanęli ich klubowi koledzy: Aleksandra Paczuska i Kacper Sierakowski. Ponadto w pierwszej ósemce uplasował się jeszcze jeden zespół tegoż warszawskiego klubu: Paulina Tyszko i Piotr Starzycki. Natomiast w konkurencji łuków bloczkowych tytuł Drugiego Wicemistrza Polski zajęli kolejni zawodnicy Łuczniczego MarymontuJoanna Austyn-Gawryś Tomasz Sałata.
Kolejne medale zdobyto w konkurencjach zespołowych:

• złoty i tytuł Mistrza Polski (łuk bloczkowy) – Łuczniczy Marymont: Marcinn Affek, Dariusz Gawryś, Tomasz Sałata;
  • srebrny i tytuł Wicemistrza Polski (łuk klasyczny) – Łuczniczy Marymont: Sławomir Napłoszek, Kacper Sierakowski, Piotr Starzycki, Michał Zalewski;
  • brązowy i tytuł Drugiego Wicemistrza Polski (łuk klasyczny) – Mazowsze Teresin: Alicja Maciągowska, Małgorzata Maciągowska, Justyna Rosa;
  • brązowy i tytuł Drugiego Wicemistrza Polski (łuk klasyczny) – Drukarz Warszawa: Maciej Huszcz, Jakub Szymański, Marek Szymański.

5. miejsca w klasyfikacji zespołów zajęły również zespoły Łuczniczego Marymontu: wśród pań Aleksandra Kwiecień, Kamila Napłoszek, Aleksandra Paczuska i Ewa Sobieraj, a wśród panów Roman Pękalski, Ludwik Pietrusiński, Piotr Sawicki i Michał Suchoński. 7. lokatę wywalczyli zawodnicy KS ROKIS Radzymin (Robert Marcinkiewicz, Sławomir Michalak i Konrad Przesmycki), natomiast zawodniczki Sokoła Radom (Aleksandra Bukowska, Renata Grunt, Małgorzata Pietrzyk-Kośla i Małgorzata Sobieraj) zajęły 8. pozycję.

• Zdjęcie 1: "srebrny" Marymont i "brązowy" Drukarz; złoto – Łucznik Żywiec, brąz również Talent Wrocław
  • Zdjęcie 2: 1. Małgorzata Sobieraj, 2. Karina Lipiarska-Pałka, 3. Aleksandra Paczuska i Magdalena Śmiałkowska, 5. Kamila Napłoszek
  • Zdjęcie 3: Kamila i Sławomir Napłoszkowie (Marymont) – Mistrzowie Polski w konkurencji zespołów mieszanych; 2. Łucznik Żywiec, 3. Łucznik Żywiec oraz Aleksandra Paczuska i Kacper Sierakowski (Marymont)
  • Zdjęcie 4: brązowe medalistki – Mazowsze Teresin i Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska